E-post:
Lösenord:
Logga in
 Håll mig inloggad
Automatiskt inloggad nästa gång du besöker laget.se från denna dator
Waiting

DELA SIDAN

Grupper

Uppdateras med namn på anmälda lag i respektive åldersgrupp.

P99

P00

P01

P02

P03

P04

P05

P06


F98/99

F00

F01/02

F03/04

VILL DU BÖRJA SPELA?

Nu har vi startat upp nya träningsgrupper för de allra yngsta.
Pojkar födda 2007 - söndagar kl.16-17 på Fagrabäck
Flickor födda 2006-2007 - söndagar kl.15-16 på Teknikum

Platser finns kvar i båda grupperna. Mer information kan ges av ledare i respektive lag;

P07
Torbjörn Lodh, tobbeloodh@hotmail.com, 070-5654731
Erik Armanius, erik.armanius@emballator.se, 0708-177202
Henrik Persson, hank.boda@yahoo.se, 070-2363022
Fredrik Kling, fredrik_kling@bose.com, 073-3872502
Fredrik Enarsson, fredrik.enarsson@thoros.com, 070-6066340
Lou Wingsand, lwings1978@gmail.com, 073-3053777


F06-07
Mathias Jordevik, mathias@diluca.se, 070-5486821
Per Dickner, per.dickner@gmail.com, 070-2213556
Rickard Alm, rickard.alm@volvo.com
Daniel Ericsson, danneericsson@bredband.net, 0734-218400

Är du äldre och vill spela innebandy, kan du alltid kontakta ledare i lag för rätt åldersgrupp.
.

FORTNOX CUP

IBK Vöikers arrangerar mellan jul och nyår den stora ungdomscupen Fortnox Cup.

Cupen vänder sig till flickor födda 1998-2004 och pojkar födda 1999-2006, och spelas i Växjös finaste arenor; Araby Park Arena, Fortnox Arena, Gemla sporthall, Hovshaga sporthall och Teleborgshallen.
Speldagar 2014:
Lördag 27 dec: F98/99, F00, F01/02, P99, P00, P01
Söndag 28 dec: F03/04, P02, P03, P04, P05, P06

Anmälan öppnas senare i vår.

Cupregler hittar du under fliken Dokument i vänstermarginalen.

FORTNOX ARENA

IBK Vöikers och Växjö IBK har gemensamt byggt Fortnox Arena som invigdes den 8 september 2012.

PROFILKLÄDER

Vi handlar våra profil- och träningskläder hos Intersport Samarkand i Växjö.
.

SENASTE UPPDATERADE ALBUM

BESÖKARTOPPEN